pw. Podwyższenia Krzyża św. i Niepokalanego Poczęcia NMP

Historia parafii w Żuławie i wojanowie

Parafia w Żuławie powstała w lutym 2001 roku. Pierwszym proboszczem został ks. mgr. Edward Berezowski. Wcześniej kościół w Żuławie był filią parafii w Pręgowie (do roku 1997), a następnie parafii w Straszynie. Parafia swym zasięgiem obejmuje miejscowości Żuławę oraz Reksin.
Od listopada 2017 roku parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Żuławie Wielkiej obejmuje miejscowości:
- Będzieszyn
- Jagatowo (ulice: Jaskółcza, Łabędzia, Jastrzębia, Kormoranów, Bociania, Gołębia, Sokola, Wspólna, Miła, Zaroślak, Podleśna, Pogodna, Sosnowa, Hebanowa)
- Rekcin
- Świncz
- Wojanowo
- Żuława Wielka
Od tego czasu parafia otrzymała drugi tytuł rozszerzony o nowe wezwanie. Tytuł parafii brzmi:
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO I NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

KAPŁANI PRACUJĄCY W PARAFII:

• ks. Marek Kapusta